Alle Produkte
Schlüsselwörter [ optical glass lenses ] Spiel 82 produits.
Customization Supported Optical Glass Lenses with 2x Magnification and AR Coating At 355nm
| Working Wavelength: | 355nm |
|---|---|
| Product Name: | Laser Beam Expander |
| Material: | N-BK7 & UV Fused Silica |
Magnification 3x Optical Glass Lenses for Fiber Coupling or Collimating with AR Coating at 355nm
| Usage: | Fiber Coupling Or Collimating |
|---|---|
| Material: | N-BK7 & UV Fused Silica |
| Damage Threshold : | >5J/cm2, 20ns, 20Hz, @1064nm |
Customized Magnification and Coating 2x Optical Glass Lenses with AR Coating at 355nm
| Magnification: | 2x, 3x, 4x, 5x, 10x, 20x |
|---|---|
| Damage Threshold : | >5J/cm2, 20ns, 20Hz, @1064nm |
| Usage: | Fiber Coupling Or Collimating |
AR Coating At 355nm Optical Glass Lenses for Fiber Coupling Or Collimating Applications
| Product Name: | Laser Beam Expander |
|---|---|
| Coating: | AR Coating At 355nm |
| Material: | N-BK7 & UV Fused Silica |
355nm Working Wavelength Optical Glass Lenses with N-BK7 UV Fused Silica Material and 20x Magnification
| Applications: | Achieving Smaller And Higher Energy Beam Spot In The Laser Processing Applications |
|---|---|
| Working Wavelength: | 355nm |
| Customization: | Supporting Customization |
40 Scratch Dig optische Glaslinsen Germanium-Saphir-Kugellinse in der Endoskopie
| Produktname: | Balllinse |
|---|---|
| Substrat: | optisches Glas |
| Feature: | Verbesserung der Signalkopplung zwischen Fasern, Emittern und Detektoren |
Resilient Scratch Optical Glass Lens Dome für Unterwasserfotografie
| Produkt-Name: | Hauben-Linse |
|---|---|
| Hauben-Material: | Optisches Glas |
| Größe: | Typisches 120mm u. 180mm, kundenspezifisches verfügbares |
Unocated Optische Glaslinsen UV Quarzglas sphärische zylindrische Linse
| Produktname: | Stablinse |
|---|---|
| Material: | UV-Quarzglas |
| Auftauchen: | Zylinderoberfläche poliert, Stirnflächen geschliffen |
Optische 355-nm-Glaslinsen mit fester Vergrößerung und einstellbarem Strahlaufweiter
| Produktname: | Laserstrahl-Expander |
|---|---|
| Arbeitswellenlänge: | 355nm |
| Feature: | Hohe Energie |
1064 nm optische Glaslinsen Hochleistungs-Laserstrahlaufweiter
| Produktname: | Laserstrahl-Expander |
|---|---|
| Wellenlänge: | 1064nm |
| Lineare Wiedergabe: | 2x, 3x, 4x, 5x, 10x, 20x |

